تبلیغات
آزاد دل - سینمای ایران| سیمنار «زبان مشترک» موفق برگزار شد/ امکان اجرا در دیگر صنوف سینما

امروز:

سینمای ایران| سیمنار «زبان مشترک» موفق برگزار شد/ امکان اجرا در دیگر صنوف سینما

سیمنار «زبان مشترک» موفق برگزار شد/ امکان اجرا در دیگر صنوف سینما - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • سیمنار «زبان مشترک» موفق برگزار شد/ امکان اجرا در دیگر صنوف سینما - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  ایما استمراری دبیر سمینار «زبان مشترک» در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری این سمینار در خانه سینما گفت: سمینار مورد نظر طی روزهای ۲۱، ۲۲ و ۲۴ مرداد ماه در خانه سینما برگزار شد و هدف از برگزاری آن این بود که نشان دهیم حرفه دستیار کارگردان و برنامه ریز سینمایی در همه دنیا یک شکل است و به همین منظور از چند دستیاران اول کارگردانان خارجی که سال ها در اروپا و آمریکا فعالیت کرده اند برای حضور در این سمینار دعوت کردیم که از آن جمله می توان به فلوریان انگلهارت از آلمان اشاره کرد که به صورت اسکایپ با او در ارتباط بودیم.

  وی ادامه داد: انگلهارت درباره روند فعالیت های یک دستیار کارگردان در سینمای خارج از ایران صحبت کرد و به پرسش های حاضران نیز پاسخ داد.

  این دستیار کارگردان تاکید کرد: همچنین در روز دوم برگزاری این سمینار از دستیار و برنامه ریزانی که با گروه های خارجی کار کرده اند، دعوت شد تا از تجربیات خود بگویند. در روز سوم برگزاری این سمینار که سه شنبه ۲۴ مرداد ماه در خانه سینما برگزار شد، شهرزاد دوانی از طریق اسکایپ با ما ارتباط برقرار کرد و به سوال های حاضران جواب داد.

  وی توضیح داد: خوشبختانه با اطلاع رسانی که در زمینه برگزاری این سمینار داشتیم، استقبال خوبی از سوی اعضای صنف برای حضور در این سمینار صورت گرفت و حتی بسیاری از اعضا به دلیل اینکه نتوانسته بودند در این سمینار حضور پیدا کنند، ابراز ناراحتی کردند.

  دبیر سمینار «زبان مشترک» ادامه داد: مساله مهم این است که برگزاری چنین سمیناری و انتقال تجربه در حرفه دستیاری کارگردان برای اولین بار است که در سینما رخ می دهد و همین مساله باعث تعجب و البته استقبال مهمانان ما شده بود. البته این را هم باید بگویم نزدیک به ۳ ماه به دنبال دعوت از مهمانان خارجی بودیم و در نهایت توانستیم با این دوستان ارتباط برقرار کنیم تا از طریق اسکایپ در سمینار ما حضور داشته باشند.

  استمراری در پایان با تاکید براینکه برگزاری چنین سمینارهایی می تواند برای صنوف دیگر سینما نیز تجربه خوبی را به همراه داشته باشد، گفت: امیدوارم بتوانیم باز هم چنین سمینارهایی را برگزار کنیم که البته همه چیز بستگی به استقبال اعضای صنف داشته باشد.


نوشته شده در : پنجشنبه 26 مرداد 1396  توسط : مدیر بلاگ.    نظرات() .

برچسب ها: سینما ، سینمای ایران ، فیلم ،